Site Overlay

Category: Poezi per jeten

80+ thënie mbi vdekjen

Post a Comment. Poezi, Sms Dashurie, Thenie, Histori. Powered by Blogger. Poezi Dashurie per Sms. Please Share it! Email This BlogThis! No comments :. Newer Post Older Post Home. Subscribe to: Post Comments Atom.

poezi per jeten

Total Pageviews. Follow by Email. Popular Posts.

G by guess

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn? A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn. Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren tende ruaje nje ven Letra e djalit derguar Zotit histori shume prekese. Nje dite nje mesuese e shkolles fillore i kerkoi nxenesve te saje te shkruanin nje leterse cfare deshire donin ata qe tu plotesonte Zot Te dua.

Te dua si askush ne kete bote Te dua por nuk ta them dot Te dua dhe ti nuk e din E di qe kurre nuk do jesh me mua Por un gjithmon do t Nenaten e qete ne gjumin e lete kur me kujtohesh ti nuke mundem me fjet —————— Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri Pse me lind Poezi te reja Mos mendo se t'kam harru, mos mendo se tjetren e du, mos mendo se zemren time tjeter kush ka me gezu Lotet me jan thar, per ty po me Nese prej meje mendja s'te hiqet, Nese per mua zemra te digjet, Ateher afrohu dhe me prit pak mua, Se do te vij ngadal qe te them TE Fraza Dashurie.

Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell! Cdo te thote dashuri?

Thënie Për Jetën

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy. Dashuria eshte frika per tu bere tre.

poezi per jeten

Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje. Dashuria eshte dob Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lotIdentifikohu ose regjistrohu. Me syte tek dera rri e shqetesuar, nena me pret. Takemet e kafese qendrojne te gatshme tek rafti dhe glikoja e kumbulles qe e ka bere vet. Sa te vogel e ndjej veten perpara saj.

Ndonese jam bere prind i pagjume. I eshte renduar pak kemba, doemos edhe fjalet. Sa vjen dhe tokes i rendonka me shume. Po shkoj. S'kam kohe.

Arduino voice playback

Nena me pret. Kam frike mos vonoj. Po sikur mos ta gjej? Do ta kerkoj edhe ne yje. Diavolessa20 Mar Izabela m and agni like this. Re: Poezi per nenen. Re: Poezi per nenen Nena thesar i cmuar. Nena eshte nje perkedheje e deshirueshme Nje shikim i embel Nje buzeqeshje e ngrohte Nje lule e njome,qe lind me kengen e pranveres Nje yll qe shkelqen ne qiell Nje engjell i ardhur nga qielli Nje diell qe shkeqen dhe ngroh token Nje thesar i cmuar, i fshehur ne nje ishull desert. Diavolessa21 Mar Dashurin qe ke ti smund ta gjej ne cdo njeri.

Telefonin smund ta mar. Cdo mengjes kur agon ti me mall me kujton. Garo21 Mar Re: Poezi per nenen I never gave up on you Sweet flowing honey bees and earth, blooming of flowers You the beautiful, godless Godess of God. You the curse, they're drunk of your curse they preen of You the Godess, the righteous seeking, the godless breed of people, the quenched fire, the melting ice I have come of your bloody torn veins of your stomach me of the man tore to fill the blessed belly a virgin heavenly fairy envied is you.

Sweet flowing I kiss your ragged, earthly ragged, parched, fairy soft hands heaven wants you mom we want you. It's your love Your beautiful, deep love of your heart. Ailments of a poisoned eagle mom we You curse feed me, of dirt of earth, of space feed me of your blood of your ails, of your love.

Your hands Your hands the rough raggedy hands patting dragons, your dragons your children, mom god loves you I love Re: Poezi per nenen Per ogni mamma: Nella vecchiezza sei ancor piu' bella, ti ride il volto radioso di stella.Sign up with Facebook Sign up with Twitter. I don't have a Facebook or a Twitter account.

poezi per jeten

Research and publish the best content. Try Business. Join Free. Ali Asllani 1. Erdhi vjeshta 1. Erdhi vjeshta - poezi nga Ibrahim Rugova 1. Fatos Arapi 1. Ferizaj 1. Ferizaji 1. Gjakova 1. Hani i Elezit 1.

Iljasa Salihu 1. Ismail Qemaili 1. Ismail Qemali 2. Kamenica 1. Kukulla 1. Kukulla poezi 1. Lapidari 1. Lulet 1.

Kelebihan enjin 4g63

Mitrovica 1. Ora poezi 1. Ora vjershe 1. Pasqyra 1. Peja 1. Podujeva 1. Poezi Poezi apo vjershe per festat e prinderve 1. Poezi dhe vjersha 1. Poezi Ferizaj 1. Poezi nga Iljasa Salihu 1. Poezi nga Ibrahim Rugova 1. Poezi nga Rrahim Sadiku 1.

Poezi nga Shaban Cakolli 3. Poezi per 1 qershorin 1.Sign up with Facebook Sign up with Twitter. I don't have a Facebook or a Twitter account. Research and publish the best content. Try Business. Join Free. Tag 8 marsi 1. Deluzioni 1. Deluzioni shqip 1. Dimri 1. Fatet- poezi nga Ali Podrimja 1. Hiperbola 1. Kitara 1. Kitarja vjershe 1. Poezi 2.

poezi per jeten

Poezi dhe vjersha 2. Poezi per 8 marsin 1. Poezi per dimrin 1. Poezi per dimrin - Erdhi Dimri! Poezi per vjeshten 1. Poezi per ylberin 1. Poezi te ndryshme 1. Stinet e vitit 1. Viti 1.Shume I bukur je ,Per tyah te ishe per mua, eshte thjeshte nje enderr. Jeta kishte vuajtje, Jeta kishte nderlikime, a valle mund te ndodh, ta kesh zemren time.

Pse je kaq I bukur, syte nuk I besoj, pse me terheq aq shumeas vet se kuptoj. Kujt do tja falesh dashurine, kujt do ja dhurosh lumturine, kujt do ja dhurosh zemren tende, kujt do tja falesh bukurine. Zemra e thyer nuk shef pak drite, qe ska ka pare as nate as dite. Je drite e syve te mipse me vrave kaq shume ti? E tu fali pak nga kujtimet Nga netet pa gjume ne dheun Tone te shtrenjte e ti zgjojme Nga gjumi i tyre i rend duke I trishtuar nga vrazhdesia Nga dashuria e neteve tona.

Scapegoat child syndrome

Te gjata Eh koka ime e renduar Ne keto ore te gjata vargjet e Mia te lendura kujtim lotesh E lot kujtimesh pikojne Ne kete bote te rrejshme po e Le zemren, ke per ta marr gurin. Po e le ujin e merr etjen po e Le syrin e merr zjarrin, po e le dashurin e merr urrejtjen Shkruaj e qaj me lot qe nuk te kam afer si dikur sot. Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet. Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu. Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.

Mos me prit neser ne stacionin e percielljes,ku agonishem lebetiten fjalet e pa thena. Une do te vazhdoj dhe me tutje te besoj se ti je ne po kete qytet,kaq pran meje,e se nga qasti ne qast do hysh pa trokitur ne dhomen time nga malli per mua.

Do te kujtohemi per fjalet,qe i lam jetime mes shkretires perveluse te heshtjes,do te kujtohemi per ate pjes veteje te shkrumbuar ne asgje,e do te derdhemi rrembyeshem shiun e pikellimit,mbi ate murane kotesie. Zbrit nga ajo re ngurrimi ku ke hypur e qe te largon qmendurisht nga une. Zbrit nga ajo re ngurrimi ku ke hypur,te qetesohet sadopak qielli i dhimbjes. Jam i teri prej ndjenje,i teri pulbardhe,kerkoj brigjet e zemres tende ti gjej.

Dje ishte shpejt ta shetitja doren me pyllin e dendur te flokeve tua. Nata e mosnjohjes pergjonte ende me qindera pikepyetje. Neper te njejtin qiell endeshim e nuk shiheshim. Gjumi i perjeteshem do te na u binte enderrave po te mos ishim takuar. Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin. Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son. Ishte gjithqka e imja.Sa veshtire e kam pa ty, jeta me behet e zymte, trishtohem neteve te gjata, dhimbja duket e pa-kalimte. Dashurova si e cmendur pa menduar se nje dite, ti do ikje pa asnje fjale, jetes time duke mos i lene drite.

E trishte kjo jete pa ty, keto festa pa kuptim, sa do doja prane te te kisha, te shijonim cdo agim. Ty shpirt qe te kam, mos me ler te vetme sot, pa ty jeta skuptim, jeten paty se imagjinoj dot.

Larg teje nate nuk ka, nuk ka gjume ne sy per mua, yjet nuk shndrisin si me pare, ah sa i vlefshem je per mua. Krijojne nje mbreteri te vogel ku ka vend vetem per te dy, nje pallat te mbushur plot brenda me dashuri. Mbreteri qe kurshdo do ta kishte zili, ajo ishte mbreteria vetem per ne te dy…. Me ty hap e me ty mbyll syte, me ty shijoj te emblen dashuri, te betohem qe do te dua deri ne pafundesi….

Shiko rezultatet. E trishte. Nje dashuri. Mbreteria ime vetem me ty. Dashuria e pare nuk harrohet, si mendoni ju? Po harohet Jo nuk harohet Se kam provuar akoma Shiko rezultatet. Writing and reading love poetry is a way to get in touch with your inner feelings about the emotions of loving and being loved.

Love poetry spans emotions from hate and despair to admiration and adulation. The poems offered here reflect that diversity.

Love poetry is not only for "lovers" but speaks to anyone who has experienced the desire to be loved We hope you enjoy the love poems offered by PoeziDashurie.Sot ke diten e marteses e un fundin e ksaj jetes edhe guri sduron ka me plas sa kjo zemer sa shum te ka dasht Un si hen e ti si djell ti ne drit e un ne ter e per darsem ta qoj si dhurat zemren time sa shum qe tka dasht Let shkatrohet e gjith bota Se kto vite ishin tkota qe ti fala ty dhe jeten time ne dor ti ta lash!!!

U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje. Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten A me genjeve ti apo genjeva veten???? Shko jeto larg meje edhe pse te dua Un sisha per ty dhe ti sishe per mua. Jam pa dashuri, si gjepi pa pare Kur sjam afer me ty digjem si cigare Eja po te lutem mos me le ne vetmi Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY. Nese lotet ne sy te pikojne ngadale kujto zemren time qe dikur ta pata fale nese e ndjen zemren aq shum te lenduar kujto si ndihesha une kur me pate tradhetuar.

Ta dhurova zemren ti me lendove, ta dhurova dashurin ti se pranove Ta dhurova syrin ti me verberove Ta dhurova jeten Ti me ike bashk me te. Mos i beso askujt e mos e urrej veten. Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua Per bese sa qe nuk beson qka me te Than kur zemra ime vetem ty te done Pse qe te dua kur ti sme do dhe une Nje jete me ty dua te qendroj ne syte E tu shofe trishtimin ne lotet e mia Shofe shkatrimin Je larg me kilometra por ne zemer Ase milimetra asgje nuk dua prej Teje vetem met pas afer meje Nuk i besova veshve nuk besova Ne mua kur me goje ti the Se te dua Ma mire eshte te Vdes ti mbylli keta sy se Te jetoj ne ket bote Pergjithmone pa ty Zemer ty e din se sa te dua Une thjesht nuk muj me jetu Pa ty nese ti vdes edhe une Me ty te ejtojme bashke edhe Ne ate dunja tjeter.

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur Nese kerkon varin i thoni se gjindet Ne fund te detit nese kerkon trupin I thoni se eshte mykur nese kerkon Shpirtin i thoni se pushon diku Nthellsi te tokes nese kerkon Syt emi i thoni se nga lotet U verbua Nuk eshte edhe aq poezi dashurie Por poezi vuajtje por nje dashuri e madhe njekohesisht Lind me nje dhimbje te madhe Nese une do te vdes me mbulon Dheu i zi mbi varrin tim do Ta shkruaj te kam dashtur vetem ty thikat i duroj plumbat i pranoj por Te ndahem prej teje As qe e mendoj E kam nje deshir oh sa eshte E thjeshte me ti puth buzet Tjeter skisha desht sa e Embel eshte jeta sa e Embel rinija por me e Embla qenka dashuria.

Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes Te dua me zemer e jo me interes per tere Jeten time deri sa te vdes Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom Nese ke Shpyrt sherom Nese ke Zemer dashurom Nje Zemer e vetmuar Qet gjak po pikon A ma din hallin Se zemra ime Vetem ty te don Nese te dua me don dhe ti mua nese Te urrej me urrej dhe ti mua Por Nese vdes jeto jeten pa mua dhe Mos harro se nje engjull te Ka dashuruar Deshiroj te kem krah te fluturoj Te zbres ne buzet tua te puthi Fort dhe te tregoj se vetem Ty te kam dhe sa shum te DUA Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes Me Yjet e Nates ty te pershendes Atje ke ni Lum ku ka Lule shume Kur te jesh ne gjum vi te puthi une.

Ne nje lule kam marr er ajo lule Me ka therr me zemer se te Kam shkrua une ty per gjithmon te dua Fotografin tende ne dor e mbaj Kur te shiqoj filloj te qaje Te qaj se shum larg ke Qilluar por te betohem E dashur se kurr per Jete skam me te harruar Akullorja e ftoft buzet mi Ka ngri vetem puthja jote Mundt me mi shkri Vala Personin qe e keni Kerkuar ne ju eshte dashuruar Nese edhe ju e dashuroni Ju lutem nje SMS ja dergoni Cka don me te then qka don me te shkru qka don me teper se fjalen te DUA.

Larg kemi qelluar shume shume kilometra por shpresoj qe zemrat tona sjan as me milometra. Te dua te dua nese nuk beson pyete zemren time ajo te tregon.

Poezi per jeten

Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua. Hiq spo e di,pse qa shum e dua.!!

shprehje te bukura per motren

Drit perendie.?? Koha po kalon,vitet po shkojn. Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje. Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps.

Leksione për jetën: 150 thënie brilante që duhen lexuar nga të gjithë (Foto)

Hin e nuk del kur!! Zemra e Fato's si holel. Nuk miret vesht kush hin e kush del. Oj haxhic mori loke, me haxhin pse u roke.?? Kur sta qet pse ja ngjet.? Kush ta vur emrin ty?? As pak nuk mendohena.


thoughts on “Poezi per jeten

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *